Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaHaberlerZF, elektrikli sürücüler için yeni bir bölüm oluşturuyor

ZF, elektrikli sürücüler için yeni bir bölüm oluşturuyor

ZF Friedrichshafen Denetim Kurulu, elektrikli otomobil sürücüleri için yeni bir bölüm oluşturuyor. Bu, Eskiden Araba Aktarma Hattı Teknolojisi ve E-Mobilite bölümleri olanların bir birleşimi olacak. Amaç, müşterilere elektrikli aktarma organları çözümlerini tek bir çatı altında sunmaktır.

ZF, “Gelecekte ZF artık içten yanmalı motor tahrikleri için bileşenler geliştirmeyecek, bunun yerine uzun menzilli plug-in hibritlere ve tamamen elektrikli araçlara odaklanacak.” Bu değişim, Stephan von Schuckmann liderliğindeki yeni bölümle sağlanmalıdır.

Von Schuckmann, 2018 sonbaharından beri Saarbrücken’de bulunan Araba Tahrik Hattı Teknolojisi departmanından sorumludur ve şu anda 01 Ocak 2021’den itibaren ZF Yönetim Kurulu’na atanmıştır. Yeni birimin yaklaşık on milyar avroluk satış üretmesi ve Toplam Grup satışlarının yaklaşık dörtte birini oluşturmaktadır.

Von Schuckmann lehine karar, ZF için oldukça kolay olmalıydı: E-Mobilite bölümünün başkanı Jörg Grotendorst, ZF’den çoktan istifa etti ve 2021’de Rheinmetall’daki Otomotiv bölümünün başına geçecek. Von Schuckmann, o zamandan beri ZF’de. 2003 yılından bu yana, Car Driveline Technology bölümüne geçmeden önce Schwänsich Gmünd’deki eski ZF Lenksysteme GmbH’nin (şimdi Bosch Automotive Steering) genel merkezinde Macaristan’daki direksiyon sistemi yan kuruluşu gibi çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu.

Yeni yapı aynı zamanda Grubun stratejik yeniden yönlendirmesini de yansıtmalıdır: “Gelecekte, ZF artık saf yanmalı motorlu araçlar için aktarma organları bileşenleri geliştirmeyecek.” Tüm sürücüler elektriklendiğinde, ZF’nin artık iki sürücü bölümünü ayrı ayrı çalıştırması gerekmeyecek. ZF, “binek otomobillerindeki artan elektrifikasyonu daha iyi ele almak, müşteri yakınlığını iyileştirmek ve plug-in hibritlere ve elektrikli sürücülere dönüşümü daha da hızlandırmak için yetkinliklerini birleştireceğini” söylüyor.

Şimdiye kadar Grup, yeni bölümün merkezinin Almanya’da nerede olacağını açıklamadı, bu bölümün Saarbrücken’de Car Driveline Technology’nin mevcut merkezinde mi yoksa E-Mobilite bölümünün kurulu olduğu Schweinfurt’ta mı olacağını açıkladı.

İki bölümün birleşmesinin çalışan sayısı üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı belli değil. Geçen hafta ZF, iki yıllık istihdam garantisi verdi, ancak çalışma saatlerini de yüzde 20 azalttı. Önümüzdeki iki yıl içinde Grup, diğer bölümleri de yeniden yapılandırmak istiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma