Perşembe, Temmuz 11, 2024
Ana SayfaMotorArabanın Motorunda Sucuk Nasıl Pişirilir?

Arabanın Motorunda Sucuk Nasıl Pişirilir?

Bazen öyle anlar gelir ki, oruç gibi kafamıza vurur açlık. Evet midenize düşkün biriyseniz arabanın motorunda yemek pişirmek, sizinde aklınıza gelmiştir. Motorun üzerinde yemek yapmak ilginç gelebilir ancak benzin fiyatları o kadar artmış ki sadece A noktasından B noktasına seyahat etmek dışında, seyahat yaparken motorda fazladan bir enerji harcamadan yemek pişirebilirsiniz. Motorlarınızı çalıştırın ve karbonhidratlamaya hazır olun!

Seyahat için doğru yemeği planlayın 

Motor üzerinde yemek pişirmek
Motor üzerinde yemek pişirmek

Yine de bir yere gitmeyecekseniz, motorda yemek pişirmek normal pişirme yöntemlerinin en pahalısıdır. Bu yüzden sadece yemek pişirmek için bir gezi planlamayın. Bunun yerine yolculuğunuza uygun bir yemek pişirin. Bu tür pişirme ocak üzerinde pişirmekten farklı olarak fırında pizza yapmaya benzeyecektir.

Örneğin, önceden pişirilmiş bir kahvaltı sandviçini ısıtmak veya sosisli sandviç yapmak için harika bir ısı sağlar kısa mesafeler.

Fırına koyacak gibi yemeğinizi hazırlayın.
Fırına koyacak gibi yemeğinizi hazırlayın.

Yemeğinizi hazırlarken fırında pişen yiyecekleri seçebilirsiniz. Herhangi bir fırın yemeği tarifinde pişirme öncesi hazırlık talimatlarını takip edebilirsiniz.

Yiyecekleri alüminyum folyoya sarın

Yiyecekleri alüminyum folyoya sarın.

İki veya üç sayfa ağır alüminyum folyoyu yırtın. Yiyeceklerin tamamen sarıldığından ve folyonun bir kenarını diğerinin üzerine katlayabildiğinizden emin olmak isteyeceğinizden folyo üzerinde baskı yapmayın – çok fazla folyo çok azdan daha iyidir. 

  • Folyo parçalarını doğrudan üst üste koyun ve ardından üst tabakanın üzerine biraz tereyağı veya yağ (yemeklik yağ, motor yağı değil) yayın, böylece yemeğiniz yapışmaz.
  • Yiyecekleri folyo tabakasının ortasına koyun ve folyoyu üzerine sarın. Folyo kenarlarını, paketin etrafını sızdırmaz hale gelecek şekilde katlayın.
Motorunuzda uygun bir pişirme yüzeyi bulun

Motorunuzda uygun bir pişirme yüzeyi bulun

Yiyecekleri kaputun altına bırakıp pişmesini bekleyemezsiniz; Bunun için önce motorda iyi, sıcak bir nokta bulmanız gerekir. Motorunuzu ısıtmak için birkaç dakika sürün ve ardından durun. Motoru kapatın ve kaputu açın . 

Motordaki metal parçalara parmağınızla hızlı ve hafifçe dokunarak motorunuzun sıcak noktalarını bulun. Parmağınızı yakmak için bir tarif gibi görünüyor, değil mi? Gerçekten, hızlı ve hafif bir şekilde yapmadığınız sürece. Parmağınızı yanmadan bir andan fazla bir süre tutabiliyorsanız, o nokta yeterince sıcak değildir. Genel bir kural olarak, en iyi nokta -güvenli bir şekilde ulaşabiliyorsanız- egzoz manifoldunun üzerinde veya yakınındadır.

Pişirme yerinizin yüksekliğini kontrol edin.

Kaputu kapattığınızda folyo ile yemeğiniz kaput ile motor arasına sıkış-mamalıdır. Sıkışıyorsa aç kalabilirsiniz, aksi durumda yemeğiniz ziyan olabilir. Dikkatli bir şekilde yerleşim yerinin doğru olduğundan emin olmadan kaputu kapatmayın.

Aracınızı sürün.

Tüm pişirme işlemlerinde olduğu gibi, uygun pişirme sürelerini anlamadan önce genellikle küçük bir deneme yanılma gerekir. Bir motor bloğu pişirme tarifini takip ediyor olsanız bile, yiyeceklerin yapılması gereken zamandan (veya kilometreden) biraz önce kontrol etmek iyi bir fikirdir. Tekrar takmanız gerekiyorsa, paketi yeniden kapatmayı ve sabitlemeyi unutmayın. Yiyeceklerinizi sürekli olarak kontrol edin.

Yiyecekleri dikkatlice çıkarın ve tadını çıkarın. İlk olarak motoru kapatın. İkincisi, motorun sıcak olduğunu ve yiyeceğin sıcak olacağını unutmayın, bu yüzden yiyecekleri çıkarmak için maşa veya eldiven kullanın – Çıplak elinizle fırından sıcak bir tava alamazsınız! Paketini açın ve servis yapın. 

Motor destek olarak sizlere eğlenceli bir içerik hazırlamak istedik. Peki siz olsanız nasıl yapardınız? haydi yorumlara alalım sizleri.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma