Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaHaberlerBMW iNext, BMW iX olarak üretilecek

BMW iNext, BMW iX olarak üretilecek

Yaklaşık iki yıl önce BMW, tamamen elektrikli, yüksek oranda otomatikleştirilmiş ve tam ağ bağlantılı teknoloji amiral gemisinin bir önizlemesi olan Vision iNEXT’i sundu. As BMW blog artık ortaya koymaktadır, seri modeli BMW iX adı verilecek ve Temmuz 2021 den üretime geçecektir.

Yeni BMW elektrikli crossover, bagajda yeni adla bir rozet alacak, iX ve üç varyantın her biri 230, 390 ve 455 kW güç çıkışlarıyla farklı bir elektrik aralığı sunacak.

BMW, duyurulan diğer yeniliklerin yanı sıra, dokunmaya duyarlı malzemeler de dahil olmak üzere otomobil ile iletişim kurmanın farklı yollarını mümkün kılan Doğal Etkileşim adını verdiklerini tanıttı. İX üretim aracı bu teknolojiye sahip olacak ve gelecekte diğer üst düzey modellerle tanıtılacak.

Lüks elektrikli otomobil, X3 ve X5 boyutlarında olacak ve dört tekerlekten çekişli olacak. İsteğe bağlı özellikler arasında 2 akslı havalı süspansiyon ve yavaş kapanan kapılar yer alacak.

Geçen yılın sonunda BMW , önümüzdeki yıldan itibaren Dingolfing fabrikasında yeni amiral gemisi elektrikli otomobili üretme hazırlıklarını açıkladı . ABD’de müşterilerin biraz daha sabırlı olması gerekecek: Küresel üretim 2021 Temmuz’unda başlayacak olsa da, ABD üretim yuvaları yılın ilerleyen günlerinde teslim edilecek. Bu, ilk BMW iX ünitelerinin 2022’nin başlarında ABD’ye gitmesini beklemenin en gerçekçi olduğu anlamına geliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma