Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarMahle, e-mobilite test kapasitelerini genişletiyor

Mahle, e-mobilite test kapasitelerini genişletiyor

İngiltere merkezli geliştirme hizmeti sağlayıcısı Mahle Powertrain (MPT), beş yeni test ve geliştirme tesisinin inşası için toplam 12 milyon euro yatırım yapıyor. MPT, Stuttgart merkezli tedarikçi Mahle’nin bir yan kuruluşudur ve ayrıca Stuttgart’ta elektrikli tahrik sistemleri için bir test tezgahı işletmektedir.

Mevcut yıl için, Mahle Powertrain, diğer şeylerin yanı sıra, Northampton, İngiltere’deki genel merkezinde piller için bir test merkezi inşa edeceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, akü modüllerinin montajı için kendi alanı ve tam akü paketleri için üç iklim test odası olacak yeni tesis, sonbahardan itibaren işletmeye hazır olacak. Buradaki faaliyetlerin özü, pil geliştirme ve doğrulamanın yanı sıra şarj etme ve boşaltma işlemlerinin ölçümü ve optimizasyonu olacaktır. MPT, 2019 yılında sahada pillerin çeşitli iklim koşullarında test edilebildiği ilk geliştirme tesisini devreye almıştı.

Ayrıca bu yıl Northampton’da, Mahle Powertrain, Gerçek Sürüş Emisyonları (RDE) Merkezinde çeşitli iklim koşullarında elektrikli araçların geliştirilmesi ve doğrulanması için ikinci bir test odası kuracak . Açıklamada, odanın dört tekerlekten çekişli bir test tezgahı ve bir batarya emülatörü ile donatılacağı belirtildi. Ayrıca, hidrojenle çalışan araçları test etmek için gerekli tüm güvenlik önlemlerine sahip olacak.

Mahle Powertrain’e göre, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni test tesisleri inşa edilecek ve diğer şeylerin yanı sıra e-bisikletler için sürücülerin geliştirilmesi için kullanılacak . Ana şirket Mahle’nin Stuttgart yakınlarındaki Fellbach’daki genel merkezinde MPT, kısa bir süredir elektrikli tahrik sistemleri için yeni bir test standı işletiyor. Bireysel tahrik üniteleri, aynı zamanda elektrikli otomobiller ve takılabilir hibritler için komple elektrikli aks tahrikleri burada test edilebilir.

“Portföyümüz elektrifikasyonu, yakıt hücrelerinin geliştirilmesini ve akıllı elektrikli yanmalı motorlarda hidrojen ve alternatif yakıtların kullanımını destekleyen çözümleri içermektedir. Mahle Powertrain Mühendislik Müdürü Simon Reader, özellikle bu alanda daha da büyümek istiyoruz ”diyor. “Müşterilerimizin sürdürülebilir mobilite çözümlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için mükemmel bir konumdayız.”

MPT, pillerin, yakıt hücrelerinin, elektrikli tahriklerin ve güç aktarma organlarının tasarımı, simülasyonu ve geliştirme alanlarını, şanzımanları, yazılımları, araç elektroniği ve kontrol sistemlerini kendi odak alanları olarak gösterir. Şu anda, Mahle iştiraki, Büyük Britanya, ABD, Almanya, Çin ve Brezilya’daki tesisleri ile halihazırda mevcuttur.

Bu arada Stuttgart’taki ana şirkette yönetim kendini yeniden düzenlemek zorunda. Mahle Group Yönetim Kurulu Başkanı Jörg Stratmann, 31 Mart 2021’de tedarikçiden ayrılacak. Resmi olarak, ayrılık dostane, ancak bu ayın başlarında bir medya raporuna göre, gelecek stratejisine yönelik güçlü eleştiriler vardı.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma