Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaHaberlerNio, yerel bankalarla 1,3 Milyar Euro tutarında kredi limiti imzaladı

Nio, yerel bankalarla 1,3 Milyar Euro tutarında kredi limiti imzaladı

EV şirketi, Çin’deki bankalardan yeni sermaye temin ederken, Nio krizden uzaklaşıyor. Şirket, birkaç gün önce altı yerel banka ile toplam 10.4 milyar yuan (yaklaşık 1.3 milyar euro) tutarında kredi hattı imzalamıştı.

Çin medyası, Nio’nun tüm yeni finansörleri Çin Bankası, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası ve Çin İnşaat Bankası gibi devlete ait ticari bankaların şubeleri olduğundan, haberleri Anhui eyaletinde sıkıca yerelleştiriyor. Anhui ile bağlantı bu bağlamda çok önemlidir: Şubat ayında Nio , Anhui eyaletinin başkenti Hefei hükümeti ile bir çerçeve anlaşması imzaladı .

O dönemde büyük baskı altında olan şirket, bu çerçeve anlaşmasında şehirde fabrikalar ve araştırma merkezleri kurmayı taahhüt etti. Başlangıçta, Nio’nun planları önce Şangay’da, daha sonra Pekin’de bir fabrika öngörüyordu. Bununla birlikte, Hefei şehri ile yapılan işbirliği aynı zamanda şirkete on milyar yuan tutarında bir mali taahhüt getirdi – bu, şu anda yerel bankalarla bir kredi hattı şeklinde uygulanmaktadır.

Önemli çerçeve anlaşmasının imzalanmasından sonra bile Nio, Mart ayında 2019 finansal sonuçlarını açıklarken devam eden faaliyetlere ilişkin şüphelerini dile getirmişti: “Şirketin sürekli çalışması, Şirketin yeterli dış öz sermaye veya borç finansmanı elde etme kabiliyetine bağlıdır. ” Bu şimdilik güvence altına alınmalıdır.

Ayrıca Nio, 50.000’inci elektrikli aracının üretimini kutluyor. Beyaz ES8 , Hefei’deki montaj hattından çıktı ve Nio şu anda araçlarını JAC ile ortak bir girişimde inşa ediyor. Nio onun aracılığıyla devletler olarak birinci ve 50000 araba arasında 783 gün vardı WeChat hesaba. Şimdiye kadar teslim edilen araçlar 800 milyon kilometreden fazla yol kat etti.

Genel olarak, şirketin teslimatları şu anda istikrarlı bir şekilde artıyor. Nio’ya göre Haziran, teslim edilen 3.740 araçla yeni bir aylık rekora imza attı ve ikinci çeyrekte 10.331 araç tedarik ettiler. 2019’un ikinci çeyreğine kıyasla bu yüzde 190,8’lik bir artış.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma